Občanské sdružení PINOKIO, o.s.
Jsem Pinokio, sám své tělo nerozhýbu, ale mohu dělat velké pokroky a mám jasné cíle.
Karolínka z Chrastavy Zpět na úvod

Ahoj, jsem Karolínka z Chrastavy...

Karolínka se narodila jako zdravá holčička a ve svých 3 letech nastoupila do MŠ v Chrastavě, kde byla pouze měsíc. Pak se společně s celou svojí rodinou stala obětí dopravní autonehody, která pro ni měla fatální následky. Teď je Káje 10 let.

Nynější diagnóza

Chabá paraparéza DKK na podkladě míšní léze (trvalé poškození míchy), plně inkontinentní, na invalidním vozíku, katetrizována (cévkování). Její stav je trvalý.

Terapie a rehabilitace

Od chvíle kdy jsme se dozvěděli její diagnózu, začali jsme intenzivně rehabilitovat a přicházet na možnosti jak jí zpříjemnit život, jak s tímto problémem žít, sportovat, radovat se a být šťastní. Během posledních let u nás nastaly velké změny v pohyblivosti v sebeobstarávání a v kvalitě života. Je to hlavně zásluhou stálé práce a podpory, která se nám dostává. Karolínka prodělala dvě náročné operace kyčlí a je pod stálou kontrolou odborných doktorů. Díky intenzivní rehabilitaci, která jí způsobila velkou absenci, musela přestoupit z běžné ZŠ do speciální ZŠ pro tělesně postižené.

 

 

Karolínka dnes

Dále intenzivně rehabilitujeme v lázních: Sanatoria Klimkovice, Jánské lázně a v místě bydliště v centru SAREMA - celoročně, jsme klienti spinální jednotky  KN Liberec. Pravidelně absolvujeme hipoterapii (Caballinus o. s.), 6. rokem lyžujeme na MONOSKI v centru hendikepovaných lyžařů Janské Lázně. V rámci školy Kája dochází na kroužky- tancování, vaření a chodí do jazykové školy na angličtinu s rodilým mluvčím. Letošní rok si pořizujeme nový vozík, už 3. v pořadí, a vždy je to aktivní vozík, aby pro ni byl lehce ovladatelný, dále potřebujeme novou MONOSKI a čeká nás výměna speciálního kola-tříkolky LOPED, protože už z něj vyrostla.

 

Kontaktní informace

PINOKIO, o. s.
Horní náměstí 285/8
77900 Olomouc

IČ: 02336138

skrivankova@g-centrum.cz
+420 724 287 028

Bankovní spojení

Česká spořitelna, a.s. - pobočka Olomouc
číslo účtu: 3430774309/0800 IBAN CZ27 0800 0000 0034 3077 4309
BIC GIBACZPX

Naši sponzoři

Lesy ČR
Gyneko.cz
Dobré místo pro život
Tameh
Porr
Exeltis
FERATT fashion s.r.o.
Emil
Pomozmedetem.cz
MOPED, s.r.o.
BK Olomoucko

Naši patroni

Esmedia
G-centrum
© ESMEDIA Interactive s.r.o.