Občanské sdružení PINOKIO, o.s.
Jsem Pinokio, sám své tělo nerozhýbu, ale mohu dělat velké pokroky a mám jasné cíle.
Anička z Ostravy Zpět na úvod

Ahoj, jsem Anička z Ostravy...

Anička se narodila přerušením těhotenství v 38. týdnu, po narození ji křísili celé dlouhé 3 minuty. Poté měla dva dny na přežití a zabojovala. Je to náš velký bojovník! Tehdy jsme si řekli, že budeme bojovat my za ní. Z OPN nás propustili s proběhlým časným asfyktickým syndromem a hypotrophií.

Nynější diagnóza

DMO Centrální kvadruparesa s levostranou leterizaci na HKK na DKK více vpravo, s neoptimálním zakřivením páteřního sloupce, s váznoucí motorickou koordinací včetně orobukální, s refrakční oční vadou se sekundarním symtomatickým syndromem (epilepsie). Ve stadiu zvládání střídavé lokomoce v pronaci (plazení), porucha příjmu a zpracování potravy.

Terapie a rehabilitace

Anička chodí od  září 2016  do 1. třídy. Na rehabilitaci nyní dojíždíme  1x týdně a další rehabilitaci zajisťujeme doma. Jednou týdně dojíždíme do Fyzio Beskyd, kde také má několikrát za rok intenzivní rehabilitaci. Každý den má doma masáž. 1x za týden k nám dochází paní na  procvičování očí. 1x za 14 dní dojíždíme do Frýdku Místku na terapii snoezolen kde procvičujeme všechny smysly. 2x ročně jezdíme na hiporebailitaci. Jezdíme do Lázní Klimkovic na rehabilitační pobyty Reha aktiv junior nebo Klim Therapy, kde také máme intenzivní logopedii.  Na logopedii dojíždíme do Nového Jičína jednou za měsíc. Docházíme i na kraniosakrální terapii.

Anička dnes

Anička je 8letá velice pozitivní holčička, která miluje dětský kolektiv, který ji mentálně posouvá dále. Pravidelnou rehabilitaci, po zářijové operaci (Ulzibat) a následné rehabilitaci udělala spoustu pokroků. Uvolnili se zkrácené svaly, které nastaly z důvodu rychlého růstu. Ale největší pokrok, který se pořád prohlubuje, je komunikace. Chvilkami usedí s oporou, zvládne asistovanou chůzi. Bohužel sama nedokáže funkčně použít ruce, například k jídlu či osobní hygieně, ani lézt po čtyřech.

Anička v září začala chodit do školy. Tak nám přibyly jiné příjemné starosti. Anička je velmi chytrá a učenlivá. Ve vertikalizačním stojanu se  nejčastěji učí, maluje a hraje různé hry. Dále jezdí na tříkolce LOPED.

Pravidelná rehabilitace je pro nás nejdůležitější, ale je to pro nás velmi časově a  finančně náročné.

Anička má maminku Lenku a tatínka Jirku, který je nám velkou oporou.

 

 

Kontaktní informace

PINOKIO, o. s.
Horní náměstí 285/8
77900 Olomouc

IČ: 02336138

skrivankova@g-centrum.cz
+420 724 287 028

Bankovní spojení

Česká spořitelna, a.s. - pobočka Olomouc
číslo účtu: 3430774309/0800 IBAN CZ27 0800 0000 0034 3077 4309
BIC GIBACZPX

Naši sponzoři

Lesy ČR
Gyneko.cz
Dobré místo pro život
Tameh
Porr
Exeltis
FERATT fashion s.r.o.
Emil
Pomozmedetem.cz
MOPED, s.r.o.
BK Olomoucko

Naši patroni

Esmedia
G-centrum
© ESMEDIA Interactive s.r.o.