Občanské sdružení PINOKIO, o.s.
Jsem Pinokio, sám své tělo nerozhýbu, ale mohu dělat velké pokroky a mám jasné cíle.
Alička z Hodkovic nad Popelkou Zpět na úvod

Ahoj, jsem Alička z Hodkovic nad Popelkou...

Alice se nám narodila v roce 2008 jako zdravá holčička a sestra Klárky, která je o tři roky starší. Bohužel do půl roku jí byla diagnostikovaná DMO s pravostrannou hemiparézou se zřejmě prenatální příčinou. A tím to všechno začalo.

Nynější diagnóza

DMO - dětská mozková obrna s pravou hemiparézou, cystické změny na mozku, oční vada

Ve čtyřech měsících života ji neurolog po rozsáhlém vyšetření diagnostikoval DMO a cystické změny na mozku. S tím je spojena oční vada a parézka ruky, prakticky celá pravá strana těla má zhoršenou funkci.

Terapie a rehabilitace

Začali jsme intenzivně rehabilitovat Vojtovou metodou a jezdit do Janských lázní, kam jezdíme dodnes 2x do roka. Následně jsme rehabilitaci rozšířili o hipoterapii při o.s. Svítání Liberec a 1x ročně jezdíme na intenzivní kurz hipoterapie při o.s. Caballinus. Pravidelně plaveme, používáme speciální ortézy pro zkvalitnění pohybu ruky, docházíme na logopedii, pleoptiku (léčení tupozrakosti), synergicko-reflexní terapii, ergoterapii a balanční cvičení. Rehabilitace je pro ni celoživotní úděl a dále pokračujeme.

Na jaře 2013 podstoupila operaci achilovky při FN v Brně s následnou rehabilitací.

Alička dnes

Nyní je z ní už veliká školačka a navštěvuje druhou třídu Základní školy v Hodkovicích nad Mohelkou. Je integrovaná s úpravou učebního plánu a doplněním reedukační výuky. Protože její ochrnutí je spastické a také trvalé, je důležité cvičit celý život. Proto navštěvujeme dvakrát týdně hipoterapii přímo u nás v místě bydliště. Doplňujeme jednou týdně fyzioterapií a měsíčně kraniosakrální terapií a logopedií.

Vše jde dobře, Alice je moc šikovná a chytrá holka a má skvělou ségru, která je pro ní obrovskou motivací. Žijeme samy v Radimovicích vedle zámku Sychrov. Je tu krásně, i když všude dojíždíme a všechno máme daleko. Ale my to dáme :-)

Kontaktní informace

PINOKIO, o. s.
Horní náměstí 285/8
77900 Olomouc

IČ: 02336138

skrivankova@g-centrum.cz
+420 724 287 028

Bankovní spojení

Česká spořitelna, a.s. - pobočka Olomouc
číslo účtu: 3430774309/0800 IBAN CZ27 0800 0000 0034 3077 4309
BIC GIBACZPX

Naši sponzoři

Lesy ČR
Gyneko.cz
Dobré místo pro život
Tameh
Porr
Exeltis
FERATT fashion s.r.o.
Emil
Pomozmedetem.cz
MOPED, s.r.o.
BK Olomoucko

Naši patroni

Esmedia
G-centrum
© ESMEDIA Interactive s.r.o.