Občanské sdružení PINOKIO, o.s.
Jsem Pinokio, sám své tělo nerozhýbu, ale mohu dělat velké pokroky a mám jasné cíle.
Matýsek z Olomouce Zpět na úvod

Ahoj, jsem Matýsek z Olomouce...

Už v bříšku Matýsek nerostl tak, jak by měl, narodil se po přerušeném těhotenství v 35.týdnu s porodní váhou 1350g a délkou 39 cm. Byl to takový malý králíček, ale od prvního dne velký bojovník. Potvrdila se u něj drobná vada srdce, lehce postižená levá mozková komora a hypospadie. V pouhém měsíci života podstoupil operaci srdce. Následovalo několik hospitalizací v nemocnici, různé infekce, operace varlátek, nožiček atd. V roce života se mu rozjela epilepsie, která velmi zásadně ovlivnila jeho psychomotorický vývoj, a místo toho, aby se Matýsek posouval kupředu, tak se spíš vracel zpět.

Nynější diagnóza

DMO -  centrální spastická kvadruparéza, epileptický syndrom, subluxace kyčlí, koarktace aorty, hypospádie

Terapie a rehabilitace

Matýsek od malička pravidelně rehabilituje. První rok, kdy je cvičení asi nejzásadnější měl různá omezení, dvakrát měl operované srdce, takže cvičit moc nemohl. Rovněž jej trápí epileptické záchvaty, které rehabilitaci brzdí.Dnes je na tom zdravotně mnohem lépe, takže cvičí 4xtýdně, 3xtýdně má masáž. Dvakrát do roka jezdíme na terapii Therasuit do centra Hájek a každé léto do Jánských lázní. Díky Pinokiu se letos poprvé dostaneme i na hipoterapii, kterou nám náš fyzioterapeut již delší dobu doporučuje.
Já sama jsem v náročné onkologické léčbě a lékaři mi doporučují, abych se šetřila, proto využívám pro Matýska asistentky, stacionář, což společně s pravidelnou rehabilitací je měsíčně celkem dosti finančně náročné.

Matýsek dnes

Matýsek má dnes  9 roků. Nechodí, nemluví, jezdí na vozíčku, je plně závislý na naší pomoci, ale zároveň je to větší optimista než my všichni dohromady.  Pořád se usmívá, mává každému člověku na potkání a myslím, že je to opravdu šťastné dítě. Všímá si jen toho, co je dobré, usmívá se dokonce i na doktory, kteří v jeho životě nahrají zrovna příjemnou roli.

Kontaktní informace

PINOKIO, o. s.
Horní náměstí 285/8
77900 Olomouc

IČ: 02336138

skrivankova@g-centrum.cz
+420 724 287 028

Bankovní spojení

Česká spořitelna, a.s. - pobočka Olomouc
číslo účtu: 3430774309/0800 IBAN CZ27 0800 0000 0034 3077 4309
BIC GIBACZPX

Naši sponzoři

Lesy ČR
Gyneko.cz
Dobré místo pro život
Tameh
Porr
Exeltis
FERATT fashion s.r.o.
Emil
Pomozmedetem.cz
MOPED, s.r.o.
BK Olomoucko

Naši patroni

Esmedia
G-centrum
© ESMEDIA Interactive s.r.o.